Prax nad zlato

Autor: Miriama Švikruhová | 18.4.2015 o 8:44 | (upravené 18.4.2015 o 9:16) Karma článku: 8,72 | Prečítané:  2000x

 

Keď vysokoškolák doštuduje, mal by mať aj prax. To je predstava veľkých svetových firiem. Vyplýva to z prieskumu Campus 360 Trendence Institute. Cieľom bolo zistiť, ako by mal vyzerať ideálny absolvent a všetci sa zhodli, že najdôležitejšie sú skúsenosti. Prax vyžadujú aj naše firmy. „Je trendom prijímať už hotových ľudí, teda po škole s praxou, vyzbrojených jazykmi,“ povedal Peter Paška, konateľ personálnej agentúry ProAct People.

Od prvého ročníka na strednej škole som vedela, čo chcem ďalej študovať. Bola som pevne rozhodnutá, že prihlášku si podám na masmediálnu komunikáciu na FMK UCM v Trnave. Už na základnej škole som začala s písaním v školskom časopise. Ako deviatačka som bola jeho šéfredaktorka. Na gymnáziu som pokračovala v písaní a v maturitnom ročníku som bola znovu šéfredaktorkou nášho časopisu Gympeľko.

Veľa ľudí ma odhováralo, aby som si prihlášku na masmediálku určite nedávala. Že vraj ma táto škola naučí „len komunikovať s úradmi.“ Myslím si, že takéto meno jej robia tí študenti, ktorí tam študujú vyslovene kvôli titulu. Na prednášky nechodia, skúšky robia na tretí pokus alebo na ňu bez ťaháku ani neprídu. Tiež nepatrím k tým najpoctivejším študentom, ale... Je tu to ale. Mám prax. Začala som pracovať v televízií ako športová redaktorka. Milujem šport a hlavne futbal. Preto som rada, že sa môžem venovať tomu, čo ma naozaj baví. Za to obdobie, čo pracujem v televízií som sa naučila neskutočne veľa. Spoznala som vďaka nej nových ľudí a vytvorila si kontakty. Škola ma reálne nenaučí, ako si mám vymyslieť dobrú tému na reportáž, ako ju postrihať, ako ju urobiť tak, aby zaujala čo najviac ľudí. Dnes som už v bakalárskom ročníku a svoje rozhodnutie neľutujem. Keby sa dal vrátiť čas do maturitného ročníka, opäť by som si s pokojným svedomím poslala prihlášku na masmediálku. Téma mojej bakalárky znie zhodou okolností Lexika v športovom spravodajstve. Vo svojej práci môžem do praxe uviesť teoretickú časť bakalárky. Do životopisu si už môžem spokojne napísať prax a v auguste pred meno titul (dúfam).

Odporúčam túto školu všetkým, ktorí sa chcú v budúcnosti venovať práci v médiách. Titul nestačí, takže netreba celé štúdium presedieť na zadku. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN nazvali cuciakom, teraz ho koalícia považuje za diktátora

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.

SVET

Hlásna trúba brexitu kolabuje, Farageove výkriky už voličov nezaujímajú

Strane Ukip hrozí, že sa nedostane do parlamentu.


Už ste čítali?